Powiem Wam coś w sekrecie…
Projekt 365

Powiem Wam coś w sekrecie…

Drakula tam chyba jednak nie mieszkał… Okazuje się, że można napisać książkę o miejscu, w którym się właściwie nigdy  nie było, a znało ze słyszenia. Można stworzyć legendę, o której wiedzą wszyscy, tylko nie mieszkańcy tego miasteczka. Wiadomo jednak, że gdzie turyści, tam szerokie możliwości kreowania wszystkiego, co chcą zobaczyć. Drakula? Nie ma sprawy – mieszkał tu. Co chcecie jeszcze? Polować na niego z obiektywem aparatu? Próbujcie…nikomu to się jeszcze nie udało…

Agnieszka

Bautzen - Niemcy
Projekt 365

Bautzen - Niemcy

czyli Budziszyn w kolejnej odsłonie
Malownicze kamienice i kamienne uliczki, zamek Ortenburg, Katedra św. Piotra, brama Mikołajska – to tylko niektóre z atrakcji Budziszyna. A kiedy spacer po mieście to za  mało, niecałe 5 km od miasta znajduje się największy w Niemczech labirynt –  tam dopiero zaczyna się zabawa!

Agnieszka

Różne rzeczy ludzie mają w ogródku...
Projekt 365

Różne rzeczy ludzie mają w ogródku...

ale łódka?! Stare przysłowie mówi „pokaż mi swój ogródek, a powiem Ci, kim jesteś”. Nie posiadając własnego ogródka, z ciekawością zaglądam do innych – fontanna, oczko wodne, krasnale, żabki i muchomory, stylizowane na marmurowe stoliki i krzesła, posągi, popiersia nieznanych mędrców... myślałam, że widziałam już wszystko... ale łódka?!

Agnieszka

Park Mavrovo - Macedonia
Projekt 365

Park Mavrovo - Macedonia

wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek!
Park Mavrovo, leży w południowo zachodniej części Macedonii, niedaleko granicy z Albanią, godzinę drogi od Skopje. Jest jednym z największych ze wszystkich trzech parków narodowych na terytorium Macedonii. Znajdują się tu 52 szczyty o wysokości powyżej 2 000 m.n.p.m. Najniższy punkt parku znajduje się na wysokości 600 m.n.p.m. – jest to miejsce, w którym Mala Reka łączy się z rzeką Radika. Wymarzone miejsce na urlop dla wielbicieli aktywnego wypoczynku – oprócz wspinaczki wysokogórskiej, region oferuje jaskinie, Safari Park, przepiękny Monastyr Jovana Bigorskiego, oraz wodospady Duf koło wioski Rostusze… to kto jedzie? Ręka w górę!

Agnieszka

Fuerteventura to nie tylko przepiękne plaże
Projekt 365

Fuerteventura to nie tylko przepiękne plaże

to również zachwycające skaliste wybrzeża... Widok jest oszałamiający – spienione morskie fale rozbijające się o surowe, skaliste wybrzeże – a między skałami, z zaskakującą zwinnością, przemykają wiewiórki... takie rzeczy, tylko na Fuerteventurze!

Agnieszka

Brasov - Rumunia
Projekt 365

Brasov - Rumunia

kolejne malownicze miasteczko Z Opola lecimy do jednego z najciekawszych miast w Rumunii. Przepiękne Stare Miasto, reprezentujące różne style architektoniczne, późnośredniowieczny Czarny Kościół, Cerkiew św. Mikołaja, część murów miejskich z basztami, wieżami i murami… no i ten napis na wzgórzach okalających miasto… Można tam wyjechać kolejką- ponoć roztacza się z nich bardzo malowniczy widok….

Agnieszka

Opole - piękne miasto
Projekt 365

Opole - piękne miasto

w którym historia polskiej piosenki dopadnie Cię na każdym kroku W telewizji, wszystko zawsze wygląda inaczej – zazwyczaj lepiej. A z pewnością Wieża Piastowska wydaje się być większa, sam amfiteatr zresztą też. Niemniej jednak, to jedno z bardzo malowniczych miast Dolnego Śląska, które z pewnością trzeba zobaczyć

Agnieszka

Czytasz „krzywa wieża” – myślisz Piza
Projekt 365

Czytasz „krzywa wieża” – myślisz Piza

 a to…Budziszyn…  Oglądanie zdjęć kiedyś było łatwiejsze. Że krzywe, że nieostre, że kiepski kadr, że niedoświetlone, że prześwietlone…kiedyś na to kompletnie nie zwracałam uwagi. Teraz jednak widzę więcej… i kiedy oglądając to zdjęcie, już chciałam powiedzieć, że krzywe, przeczytałam, że ta wieża faktycznie jest krzywa… to Bogata Wieża, wybudowana w XV wieku, jest odchylona on pionu o 144cm… Jeżeli chcecie zobaczyć na własne oczy, musicie jechać do Budziszyna!

Agnieszka